Kategorie blog
Jak dobrać odpowiednią pościel dla osób, które intensywnie się pocą w nocy?
Jak dobrać odpowiednią pościel dla osób, które intensywnie się pocą w nocy?

Nadmierna potliwość szczególnie w nocy może mieć związek z przegrzewaniem organizmu. Z reguły w każdym domu znaleźć można ciepłą pościel, która służy domownikom latem i zimą. Jednak za nadmierną potliwością nie zawsze odpowiedzialna jest zbyt ciepła kołdra. Bardzo często jest symptomem rozwijających się w organizmie chorób.

Nadmierna potliwość — od czego zależy?

Choć w większości przypadków intensywne pocenie się w nocy związane jest z przegrzewaniem organizmu zbyt ciepłymi piżamami, pościelą, a także zbyt wysoką temperaturą w sypialni, to jest kilka przypadków, które mogą świadczyć o niekorzystnych zmianach, które zachodzą w naszym ciele. Jeśli pocenie się w nocy zdarza się sporadycznie lub związane jest z przebytą chorobą, czy przeziębieniem, wówczas nie ma powodu do stresu. Znakiem ostrzegawczym powinny być, natomiast systematycznie powtarzające się epizody związane z potliwością. Tego typu dolegliwości należy skonsultować z lekarzem i wykluczyć rozwój chorób, takich jak:

  • cukrzyca,
  • problemy z tarczycą,
  • rak trzustki,
  • gruźlica,
  • zaburzenia układu nerwowego.

Ogromny wpływ na potliwość w nocy ma również ciąża, menopauza, a w szczególności otyłość.

 

Odpowiednia pościel dla osób, które się pocą w nocy

Dobrze dopasowana pościel, która odpowiada na zapotrzebowanie użytkowników to najważniejszy punkt w walce z poceniem się nocnym. W takim wypadku należy szukać modeli lekkich, które dodatkowo dobrze znoszą pranie w wyższych temperatura. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z takim problemem, jest chłodna kołdra na lato Cotton Sen. Kołdra jest przewiewna, a jednocześnie daje poczucie przyjemnego ciepła. Dodatkowym atutem jest możliwość prania w temperaturze 90°C. Włóknina, która została użyta w tym modelu, dzięki specjalnemu splotowi nie traci swoich właściwości.

Jak przygotować sypialnię przed porą snu?

Nadmierna potliwość w nocy może sprawić spory dyskomfort. Jeśli nie jest ona związana z chorobą, to warto zadbać o to, żeby jak najlepiej przygotować sypialnię. Wyeliminowanie wszystkich czynników, które mogą powodować nadmierne pocenie się, będzie miało ogromny wpływ na jakość snu. Triki, które zredukują potliwość w czasie snu:

Wietrzenie sypialni

Utrzymanie optymalnej temperatury w sypialni, która nie powinna przekraczać 20°C, to najlepszy sposób na zdrowy i mocny sen bez nadmiernego pocenia się. Na 10 minut przed pójściem spać, warto przewietrzyć sypialnię.

Zakup lekkiej kołdry i poduszki

Grube kołdry puchowe mogą powodować przegrzanie organizmu. Jeśli temperatura w pomieszczeniu nie przekracza 20°C, a potliwość nadal występuje, to kolejnym krokiem powinna być, zmiana pościeli.

Rezygnacja z używek

Alkohol, papierosy, ostre jedzenie, a także narkotyki, mogą powodować nadmierną potliwość.

Wyciszenie przed snem

Stres ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka w tym na sen i samopoczucie w nocy. Dlatego przed pójściem spać należy poświęcić chwilę na relaks i odstresowanie się w dowolny sposób. Dla jednych będzie to przeczytanie rozdziału książki, dla innych krótkie ćwiczenia rozluźniające.

Odpowiednia higiena

Codzienna kąpiel jest ogromnie ważna, jednak w przypadku wystąpienia potliwości w nocy, warto zastosować dodatkową ochronę w postaci antyperspirantu.

 

Wyżej wymienione pomysły, to zestaw prostych sposobów, które warto stosować nawet wtedy, gdy członkowie rodziny nie mają problemu z potliwością. Każdy z nich ma ogromny wpływ na poprawę jakości snu, który jest ważnym czynnikiem odpowiadającym za regenerację ludzkiego organizmu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia (pn. - pt. 8-16) 787 787 424
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium