Kategorie blog
Jakie są najlepsze sposoby na ochronę pościeli przed roztoczami, grzybami i bakteriami?
Jakie są najlepsze sposoby na ochronę pościeli przed roztoczami, grzybami i bakteriami?

Roztocza, bakterie i grzyby to nieproszeni goście, którzy chętnie pojawiają się w domowej pościeli. Walka z nimi, choć niełatwa może być skuteczna. Do pewnego momentu w społeczeństwie panowało przekonanie, że jedynym sposobem na walkę z tego typu intruzami jest, regularne wietrzenie pościeli. Choć taka praktyka ma pozytywny wpływ na neutralizację zagrożenia, to skutecznych sposobów działania jest o wiele więcej.

Co kryje się w pościeli? – roztocza, grzyby i bakterie

Sen to ważny czas dla każdego człowieka. Możliwość bezpiecznego i komfortowego wypoczynku potrafi skrócić czas choroby i dać energię do podjęcia różnych wyzwań. Okazuje się jednak, że brak komfortu nie zawsze jest związany z brakiem wygodnego materaca, czy odpowiedniej pościeli. Czasem to kwestia pogarszającego się stanu zdrowia, na które ogromny wpływ mają roztocza, bakterie i grzyby. Często pojawiający się katar, zatkany nos, kasze, bóle głowy, senność, a nawet wysypka, to tylko niektóre z dolegliwości powodowanych przez roztocza, bakterie i grzyby.

Jak pozbyć się z pościeli szkodliwych patogenów?

Walka z przeciwnikami, jakimi są roztocza, bakterie i grzyby jest nierówna i nigdy się nie kończy. Można podjąć daleko idące kroki, które będą miały wpływ na neutralizację patogenów. Należy jednak pamiętać, że tylko i wyłącznie zachowanie wysokiej higieny już po likwidacji zagrożenia sprawi, że te niebezpieczne alergeny nie powrócą.

5 sposobów na pozbycie się roztoczy, grzybów i bakterii

Walka z patogenami choć trudna, nie jest skazana na klęskę. Wystarczy, że do codziennego życia zostaną wdrożone zasady, które pomogą w utrzymaniu czystości.

  1. Codzienna higiena. Choć to oczywiste, na ludzkiej skórze znajduje się niezliczona ilość bakterii, które mogą przenieść się na pościel. Dlatego dokładny codzienny prysznic, to podstawa w uwolnieniu się od roztoczy i bakterii.
  2. Dokładne odkurzanie materaca, posypanie go sodą oczyszczoną i ściągnięcie odkurzaczem warstwy sody, pomoże w jego odświeżeniu.
  3. Częsta zmiana pościeli i pranie w wysokiej temperaturze. Bakterie i roztocza giną w wysokiej temperaturze, do tego warto pamiętać, że pościel ma styczność z naszym naskórkiem, a ten stanowi dla nich pożywienie.
  4. Wietrzenie pościeli. Promienie słoneczne mają duży wpływ na neutralizację bakterii i roztoczy. Gdy tylko jest taka możliwość, warto wietrzyć pościel.
  5. Zakup kołdry antyroztoczowej, to fantastyczne rozwiązanie, ponieważ można ją prać w wysokiej temperaturze.

Choć sposobów na pozbycie się alergenów pościeli jest o wiele więcej, to zastosowanie wyżej wymienionych propozycji, przyniesie najlepsze rezultaty.

Ciekawy gadżet, który ochroni pościel – wypowiedz walkę alergenom!

Ciekawym produktem, który zapewni ochronę pościeli przed bakteriami i roztoczem są specjalne pokrowce na pościel. Używanie tego typu pokrowców ogranicza do minimum, pojawienie się roztoczy i zabezpiecza zarówno dorosłych, jak i dzieci przed ich niekorzystnym wpływem. Takie produkty największe korzyści przyniosą alergikom, którzy są szczególnie wrażliwi na wszelkiego rodzaju patogeny. Co najważniejsze tego typu pokrowce można zakładać również na materac, a to z kolei daje o wiele większą ochronę i zapewnia bezpieczeństwo.

Wielu osobom może się wydawać, że walka z bakteriami, grzybami i roztoczami jest z góry przegrana, bo przeciwnika nie widać a do tego może ciągle powracać. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka drobnych zmian w codziennym życiu, a podjęte działania przyniosą szybki rezultat.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia (pn. - pt. 8-16) 787 787 424
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium